LED

LED

LED žárovky postupně nahrazují většinu klasických žárovek, které byly dosud používány k osvětlení interiérů i venkovního osvětlení automobilů. Rozhodli jste se vyměnit standardní žárovky za LED žárovky? Při LED žárovkách se používají stejné sloty jako u klasických žárovkách, které jsou zabudovány v světlech každého vozidla. Výměna je jednoduchá a není potřeba návštěva servisu, protože si ji jednoduchým způsobem dokáže vyměnit každý sám.

Stalo se vám už někdy že jste zapomněli vypnout některé ze světel ve vašem autě? LED autožárovky mají velmi nízký odběr a proto se vám nestane že by vám i po několikahodinovém svícení auto nenastartovaly. LED autožárovky šetří energii až o 80% více než klasické autožárovky. Další výhodou je životnost LED zdrojů, která je častokrát delší než životnost samotného auta. Pokud jednou nahradíte klasickou žárovku kvalitní LED žárovkou, je vysoce pravedepodobné že výměnu této led žárovky již v budoucnu nebudete muset dělat. Tím předejdete časté výměně žárovek na místech kde je horší přístup, jako například v palubní desce. Používání LED autožárovek je povoleno pouze v interiéru vozidla. Venkovní osvětlení LED Autožárovky např. H1, H4, H7 zatím není povoleno a může vést k pokutě, dokonce až k odebrání technického průkazu.

LED světla jsou považovány za více přitažlivé jako světla starých žárovek. Hodně si řidičů potrpí na moderním osvětlení a žádají více namodralé barvy. Osram proto vyrobil několik barevných provedení aby tak uspokojil požadavky většiny řidičů. V naší nabídce naleznete LED autožárovky s barvou světla: studená bílá, ledová mudra, oranžová, zelená, červená, přirozeně žlutá.

Retrofit LEDky se bohužel nedají použít při osvetelení SPZ nebo couvacích a směrových světlech. Kvůli předpisům je LED světla zakázáno používat při couvacích světlech, osvětlení SPZ, směrovkách, brzdových světlech. Zákaz je kvůli tomu, že nynější LED - ky dávají jiné světlo než klasické žárovky. Nedoporučujeme kupovat neznačkové H1, H4, H7 LED-ky, protože se i přes slíbené vyšší intenzitě jasu se změní hlavně osvětlení cesty. Světlo z takových světel svítí všude, jen ne na cestu. Před koupí led produktů, zejména LED denního svícení si zkontrolujte na světlech Evropskou značku schválení, doporučuje se nákup osvětlení u doporučených automobilových výrobců např. Osram, Philips. V případě, že se rozhodnete pro neznačkového výrobce svítidel, je zde riziko, že auto neprojde technickou kontrolou. Při takové kontrole, mohou světla blikat, nepravidelně svítit a vydávat nedostatečný jas. Evropská značka schválení se označuje následovně: velké písmeno E a přitom číslo, což určuje vydání země schválení. Tuto značku dostanou jen ty výrobky, které vyhovují přísným normám pro autosoučástky vydané Evropskou hospodářskou komisí ECE .Osram a Philips denní svícení vyhovuje všem požadovaným předpisům a jejich používání je legální a jejich koupě má dlouhodobý charakter. Oproti žárovkám je světlo z LED-ek usměrněné. Výrobci žárovek, pracují na vývoji takových LED autožárovek aby vyhověly všem způsobem využití bohužel předpokládaný vývoj bude trvat déle.